Zážitky na duchovní cestě 1 – Síla myšlenky

Byl jsem autorem těchto webových stránek požádán, abych se podělil o své zážitky na duchovní cestě. Z počátku jsem nevěděl, zda o mých zážitcích na duchovní cestě psát, ale ze srdce si přeji, aby se myšlení lidí změnilo. Aby uvěřili v sílu Vesmíru a nikdy neztráceli naději. Skutečně to funguje. Věřím, že tento čas strávený psaním série těchto článků pomůže všem bytostem. Nechť Vás víra provází.

Mojí duchovní cestu a prožitky na ní jsem si začal uvědomovat jen pár let zpátky, tak tři roky nazpět. Možná by nebylo špatné těm, kteří si čtou tyto řádky jen objasnit, kdo vlastně jsem. Jsem obyčejně – neobyčejný chlapák ☺, manžel a táta a je mi 32 let. Bydlím v krásné přírodě v okolí Nového Boru a měl jsem tu úžasnou možnost postavit novou roubenku a bydlet v ní se svou rodinou, lidmi které tolik miluji. Bydlíme zde, spjati s přírodou, již druhým rokem. Tím, že jsme si postavili roubenku z masivu, stále bydlíme „v lese“ jak to nazývám, večer nám pod okny „štěkají“ srnci, lišky dávají dobrou noc a mlhy dávají kopečkům a přírodě nádherný závoj.

Tomuto všemu ale předcházela síla myšlenky. Na prvním místě jsme moc chtěli bydlet v nějakém krásném prostředí v krásném dřevěném domečku a celý Vesmír nám byl nakloněn a dovolil nám tuto myšlenku zrealizovat. Samozřejmě, nebylo vše jednoduché. Narodila se nám malá holčička a já víkendy trávil 50 km od mé rodiny, kde jsem usilovně na tomto pracoval. Jak já, tak má žena, oba dva jsme svědomitě plnili svůj úkol, který nám byl dán. Na počátku byla myšlenka. A po několika letech jsme jí zrealizovali.

Nebylo jednoduché obhájit zbytku rodiny důvod, že se stěhujeme do míst s vysokou nezaměstnaností, ale srdce nám jasně ukázalo, že toto místo je pro naše žití to pravé.

Čekal jsem na vhodnou příležitost opustit svou původní práci, kde jsem mimo jiné spokojen nebyl. Má kamarádka mi poradila, abych svou myšlenku zhmotnil. Napsal jí na kus papíru a ten v noci spálil a já tak učinil. Po čase se naskytla pracovní příležitost, vyhrál jsem jako jeden z 50-ti uchazečů výběrové řízení a stal se řádným zaměstnancem. I v tomto čase to ale jednoduché nebylo. Domeček ještě nebyl připraven k nastěhování a já trávil čas po práci po většinou sám, ale šťasten, že jsme již tak blízko, velmi blízko k našemu vytouženému cíli. Byl jsem zaměstnancem státního podniku a po měsíci se změnilo vedení. Velmi jsme si s ředitelem podniku nerozuměli a byl mi na konci zkušebního období zrušen pracovní poměr. Nerozuměli jsme si již vlastně od nástupu nového šéfa a já do Vesmíru často opakoval: „Můžu být vyhozen“? Myšlenka má neskutečnou sílu.

Do domečku jsme se v rozestavěné fázi brzy nastěhovali a já začal znovu hledat práci. Do Vesmíru jsem vyslal myšlenku, že bych chtěl zcela „normální“ práci s dobrými pracovními podmínkami, abych nemusel často dělat přesčasy a byla blízko od mého bydliště, abych mohl trávit co nejvíce času s mojí rodinou a netrávil spoustu času dojížděním za prací. Původně jsem chtěl pracovat již za dva měsíce, ale spíše jsem chtěl za tři měsíce, abych mohl vše potřebné dodělat na domečku kvůli kolaudaci ☺

Po dvou a půl měsících jsem si našel bezvadnou práci, 15 km od mého bydliště, ve které stále pracuji.

Dovolím si zde uvést i příklad mé ženy, který se pojí s tímto tématem. Skrze drobné spáry roubení rohů domečku se k nám nastěhovali mravenci. Středně velcí. Zpočátku nám to nevadilo, ale když už začali dělat cesty a lezli nám do potravin, to už se nám nelíbilo. Hubení chemickými prostředky nám není blízké a přírodní rady na internetu nezabíraly. Moje žena v meditaci pokorně čekala na myšlenku a nakonec přišla. Stačila nevyladěná stanice rádia. Ten nepříjemný zvuk u nás hrál několik dní do míst, odkud k nám mravenci chodili. Já tomu ale moc nevěřil, a když manželka na pár dní odjela, rádio jsem hrát nenechal. Když se vrátila domů, byla právem rozlazená, ale nepřestala věřit v sílu své vlastní myšlenky. Rádio hrálo ještě pár dní a mravenci už s námi doma nebydlí ☺

Napsáno s láskou pro všechny, kteří nemají dostatečnou víru a chybí jim důkazy a motivace. Celý život je pouze ve Vašich rukou, dokážete, co budete chtít!

Lukáš

Napsat komentář