Ven z bludného kruhu

ven_z_bludneho_kruhu

Nová cesta ven

Před dvěma měsíci mi byla ukázána cesta jednou psycholožkou, která se zabývá transformací mysli, pozitivním myšlením a duchovním světem, jak se dostat ven z bludného kruhu. Z toho spěchu běžného života, vlastně z nevědomí. Nejhorší co může být je to, když člověk neví, že neví. Lepší forma je když člověk ví, že neví, v ten moment si uvědomí, že může být lépe a začne na sobě pracovat. Skvělé je když člověk ví, že ví, to je fáze, kdy na sobě člověk intenzivně pracuje a tvoří si nové návyky a zvyky. No a po té následuje stav, kdy člověk neví, že ví. A tam bychom měli všichni směřovat. Dělat věci podle nových zvyků, aniž bychom nad tím museli přemýšlet – to je cíl. Zautomatizovat to.

Mám pro vás tip

Nedávno jsem si přečetla knihu – Cvičebnice k objednávkám z vesmíru od německé autorky  Barbel Mohr, která výstižně popisuje nejen proces samotného objednávání , ale právě způsoby transformace podvědomí, tedy jak účinně zafixovat nové zvyky a to v celkem krátké době.

Transformační deník

Psát si každý večer těsně před usnutím „transformační deník“. Jde o to si v klidu přemítnout celý den, popřemýšlet o něm. Jistě narazíme na situace, které bychom rádi udělali jinak. Např. nezvýšili hlas na své děti, nerozčílili bychom se na svého šéfa, za to, že kritizuje mou skvělou 🙂 práci, nepohádali bychom se s partnerem jen kvůli tomu, že nevynesl odpadkový koš. Což je mimochodem jeho jediná povinnost :-). Když si takto přemítneme celý den a utříbíme si myšlenky, jak bychom tyto situace chtěli prožít, např. s dcerou jsem vše v klidu a s láskou v srdci probrala a došli jsme k tomu, že……, nebo že můj šéf ve mne hledá moje skryté rezervy a mé práce si velice cení, proto to udělám, jelikož je to pro mne dobré a posune mne to zase dál, popř. že jsem manžela s vnitřním klidem a sílou opět požádala, aby vynesl ten odpadkový koš.

Tak a do transformačního deníku si to zapíšu přesně tak, jak bych to chtěla prožít. Takto si zapíšu celý den. Osobně si to ještě „kořením“ o afirmace. Na závěr si napíšu např. že jsem v dokonalé harmonii a v souladu se svým okolím. Jsem plná lásky, miluji sama sebe a odpouštím si své chyby. Děkuji za ně, protože mne posouvají zase o krůček dál.

Psaní deníku, bychom měli věnovat minimálně 3 měsíce a to opravdu každý večer těsně před spaním. Neměli bychom potom dělat již nic jiného než jít spát. Informace, které jsme si právě napsali do deníku se nám ve spánku ukládají do podvědomí a v tom je ten fígl 🙂 Tudíž si do deníku opravdu můžeme napsat cokoliv, protože naše podvědomí nerozlišuje mezi tím, zda jsme to opravdu prožili (protože, když si to píšeme, tak si to představujeme) . Představa totiž pro podvědomí znamená to, že jsme to prožili. Transformaci podvědomí, na které bychom mohli pracovat třeba i pár let, můžeme urychlit tímto způsobem. Můžeme mít hotovo za 3 měsíce. Nebo po třech měsících zjistíme, že bychom ještě chtěli změnit tohle nebo ono a začneme s novým deníkem. Je to úžasné, fantazii se meze nekladou a deníků si každý můžeme napsat desítky.

Přeji mnoho úspěchů při transformaci.

j.m.

Napsat komentář