Tajemství | The Secret

Dokumentární snímek Tajemství

Tento dokument jsem viděl již před několika lety. Bylo to v době kdy jsem si začal být vědom, že je něco více než materiální pohled na svět. Celý snímek se nese v duchu amerických válečných dokumentů, které Vám jednu myšlenku pro jistotu stokrát zopakují. Jsem si jistý, že Vám to brzy přijde velmi otravné, ale moje rada je: „Vydržte!“

Pokud se zaměříte na linii, která má svou podstatu odnesete si za 90 minut slušnou dávku motivace zažít menší čí větší změny. Co se tedy za Tajemstvím skrývá?

Zákon přitažlivosti

Na světe existuje jeden zákon, který platí všude a pro všechny. Přitažlivost! Aplikovat ji můžeme na cokoliv chceme od fyziky přes chemii, matematiku a mnohem mnohem dále. Co kdyby ale i naše myšlenky pracovali s tímto zákonem? Komentátoři ve snímků hovoří o tom, že myšlenka přitahuje přesně to, čeho se týká. Myslíte na to, že nemáte peníze? Myslíte na to, že jich máte plno? Ano, je to tomu tak, to o čem smýšlíme, je přitahováno do našeho života. Nehledě na to zdali jsou to věci, lidi nebo události. Děje se nám přesně to, co chceme.

Pokud si tedy budu představovat, že zítra potkám známého člověka, kterého jsem dlouho neviděl, je zde velká pravděpodobnost, že se to stane. Když ale budu celý den přemýšlet o tom, jak nabourám v koloně, tak se to nejspíše ještě ten den stane.

Co z toho vyplývá? Zákon přitažlivosti funguje vždy a všude.

Negativní a pozitivní myšlenka

Co se nám rodí v hlavě můžeme do jisté míry ovlivnit. Máme tu moc rozhodnout se, jestli budeme generovat kladné nebo záporné myšlenky. Tedy jestli celý den promarníme tím, jak budeme sami sebe litovat, že nemáme peníze, opustila nás žena, ukradli nám auto nebo nás bolí celý člověk. Pokud si tohle uvědomíme, můžeme své myšlení otočit a začít vytvářet pozitivní představy a přání.

Přinejmenším si tak vylepšíme svůj den a svou náladu.

Emoce

Tak tyhle prevíti nás doslova ovládají a málokdo je dokáže kontrolovat. Emoce vznikají na základě toho, co se děje kolem nás. Vznětlivý a cholerický člověk má pak velký problém jet autem, zvládnout firemní poradu a další běžné události dne. Co je ale mnohem důležitější, je to, že každá emoce vytváří myšlenku. To o čem pak celé dny, noci přemýšlíme. Znovu si probíráme, jak se události seběhly, co mohlo být jinak. Jak nám ten či onen člověk ublížil.

Negativní emoce (strach, vztek, závist) vytvářejí negativní myšlenky a ty nám znovu přitahují další problémy do života. Člověk se dostane do koloběhu, kdy svou hlavou přitahuje další situace a lidi , kteří ho rozčílí nebo okradou.

Kladné emoce (radost, naplnění, úžas) pomáhají vznikat dalším krásným věcem, které mohou přijít. Potkáte zajímavé lidi, poznáte nová místa a možnosti. Potěšíte svou přítomností vaše okolí a celý život se Vám změní. Vnímám kolem sebe už jistou alergii na slova „buď pozitivní“. Slýcháváme je ze všech stran, ale přesto děláme, že se nás to netýká.

Vše co chceme

Pokuste se tedy negovat své smýšlení. Nepřejte si co nechcete, ale přejte si co chcete. Zcela jistě toho dříve nebo později dosáhnete.

Zklamání a pokora

Určitě Vás po shlédnutí dokumentu napadá to zkusit. Funguje to? Už při vyslovení „funguje to“ se mi vybaví katalog Ikea a vypečená rodinka, která by si ráda „nepřála“ do rána nový dům, auto a dovolenou u moře. Tak to ale nefunguje. Nestane se vám nic, čemu samu nevěříte a vaše síla přitahovat je tak rovna vaší víře.

Začněte u toho, že budete pokorní. Uvědomte si kohoutek u vany, který pouhým otočením pustí teplou vodu. Važte si toho, že teče pitná voda. Hledejte svou cestu k vlastní pokoře. Tou mojí jsou delší pobyty na našich nebo zahraničních hřebenech hor. Není pro člověka nic přínosnějšího než být s minimem věcí potřebných k přežití sám se sebou v divočině. Naučíte se vážit si všech výdobytků, které máte. Naučíte se netoužit po věcech, bez kterých můžete žít.

Chápu to. Je na nás na všechny kladem obrovský mediální tlak. Vy ještě nemáte hodinky s vodotryskem? Jak bez nich můžete žít. Věřte mi, můžete!

Buďte pozitivní, pokorní a vytrvalí. To je celé tajemství. Novinka? Nikoliv! Vsadím se, že si teď říkáte: „To já ale znám.“ No tak s tím něco začněte dělat!

Napsat komentář