Meditací k vnitřnímu klidu a čistotě

meditaci_k_vnitrnimu_klidu_a_cistote

Meditace

Meditace – ať už řízená (poslouchání nahrávek), nebo vlastní (opakování afirmací, pozorování se uvnitř, svých myšlenek, nebo jejich usměrnění či zklidnění) podle mne znamená, udělat si pořádek v mysli, stejně tak jako v domě, bytě či v šatníku.

Podle mistra Osha (Kniha: Nic není nemožné), je meditace především o pozorování sebe sama. Jde o napojení na své vyšší Já a nechat se jím vést. Napojení na vesmír a čerpat vesmírnou energii. Každý z nás si může udělat meditaci takovou, jakou bude chtít.

Opakování základ úspěchu

Je ale důležité meditovat pravidelně. Opravdu to pojmout jako úklid, nikdo z nás nechce bydlet v nepořádku. Stejně tak i naše duše si zaslouží žít v klidném a prospěšném prostředí. Péčí o sebe, vnější i vnitřní, dáváme vesmíru najevo, že nám na sobě záleží a jsme připraveni přijímat vše dobré a plně si to zasloužíme.

Pozoruji, že se na meditaci stávám závislou. Tělo si pravidelně říká, že chce opět chvilku klidu a ticha, zastavit se a nedělat nic. Jen tak pozorovat a pouze být. Vypěstujte si také takovou závislost a zjistíte, že se Vám uvnitř trochu uleví.

Vymyslete si svou meditace, můžete si nahrát vlastní afirmace a pouštět si je, nebo jen poslouchejte uklidňující hudbu, či relaxujte např. ve vaně….

Mysleme na to, že to co nosíme v sobě, vyzařujeme i do vesmíru a právě to je nám posíláno zpět.

j.m.

Napsat komentář