Lidem dobrým jen to dobré…

Kabaret skončil, schovejte frkačky

Někteří z nás zůstali nedotčeni, jiný jsou potěšeni a ti zbylí zklamáni. Bylo úžasné sledovat jak se naše společnost pod tlakem médií transformovala a volby se tak na dlouhou dobu staly tématem číslo jedna. Ke konci už jsem měl obavy, že rozkrojím chleba a vykoukne na mne pankáč Karel. Každý měl potřebu vyjádřit se, vytáhnout trochu té špíny a alespoň trochu se ne té vlně svézt a zviditelnit se.

Nakonec jsme prohráli nejvíce mi samy

Mediální mašinerie nám všem jasně ukázala jakou moc má nad veřejností. Šelma vycenila zuby a ovce bečely jak píská. Ano prohráli jsme, dostali nás tam kam chtěli. Naše vlastní problémy zastínila prezidentská kampaň v míře zájmu, kterou nejspíše naposledy zažil tatíček Masaryk.

Z každé situace je ale možno se poučit. Je čas zamyslet se nad tím, jaké informační kanály odebíráme a pokusit se sám pro sebe vytřídit ty nedůvěryhodné, manipulativní. Je to těžká disciplína, protože najít takový zdroj informací je dnes již téměř nemožné. Všechna velká televizní a tisková media jsou vlastněna lidmi, kteří jsou více či méně politicky angažováni.

Nezbývá nic než zdravý rozum. Instinkt… nebuďme ovce.

Paní učitelka a Jarek mají vždy pravdu

Přeji nám všem jen to dobré a na závěr kratičkého příspěvku vložím píseň od Jarka Nohavici která, je dnes víc než aktuální.

Píseň si také můžete zcela legálně stáhnout na stránkách www.nohavica.cz kontrétně z alba Pražská pálená – pane prezidente díky tomu, že se Jaromír Nohavica rozhodl udělat moudrý a vstřícný krok navzdory všem SOPA, PIPA, ACTA snahám o svázání internetu.

Jarka můžete samozřejmě podpořit nákupem jeho písní například na iTunes.

Napsat komentář