Afirmací proti trudomyslnosti

Na téma tohoto článku mne přivedla poměrně čerstvá zkušenost, kterou jsem nabyl během dvoudenního treku v Jizerských horách v okolí Frýdlantského cimbuří. Od pondělí bylo hlášeno silné sněžení a tak jsem od začátku předpokládal ztížené podmínky v podobě alespoň 30 cm sněhu. Pohyb v terénu s 15 kilovým báglem na zádech, není v takovém sněhu opravdu žádná lahoda ani pro zdatné jedince.

Nebyl jsem ve stavu, kdy by mi sníh vadil. Užíval jsem si to. Trasa byla celkem náročná, ale jít se dalo. Většinu energie jsem věnoval opakování krátké afirmace:

Vše bude dobré, cesta je perfektní. Baví mě to!“

Snažil jsem se tak vyvážit kolegův splín nad krutostí chůze sněhem.

Negativní emoce zvítězí

Pokud se vnitřně vzdáte, snadno se tak vy, nebo vaši kolegové dostanete do stavu trudomyslnosti. Všechno bude na „hovno“, všechno bude špatně a spiknuto proti Vám. Trudomyslnost se začne šířit, dokud nezlomí všechny okolo. Pokud nezačnete problém rychle opravovat ve své vlastní hlavě, můžete se snadno dostat do větších, život ohrožujících situací.

Problémy, které přijdou, si přivoláte sami tím, jak budete smýšlet. Negativní emoce přitahuje negativní události.

Vše je dobré, cesta je krásná.

Řešení bezvýchodné situace

Sněhová nadílka ztěžovala orientaci v terénu. Po dohodě jsme sledovali stopu člověka, který šel před námi na sněžnicích s vírou, že jde stejným směrem. Bohužel se po delší době tato teorie jevila jako špatná a bloudili jsme stejně jako sněžný muž před námi. Po hrudník ve sněhu v lesním porostu mezi rozvalinami, kde každý pátý krok končil propadem s očekáváním, kdo si první zlomí nohu jedné s hlubokých jam.

V jeden okamžik moje afirmace přestali stačit a i já propadl trudomyslnosti. Krátký okamžik, který mne zcela zlomil a zatemnil do té doby chladnou a čistou mysl. Jedinou cestou ven bylo zastavit se. Rozhlédnout se a začít vnímat přírodu kolem sebe, rozjasnit svou mysl a otevřít ji hledání nové cesty.

Vše je v pořádku, směr je správný a my brzy narazíme na cestu.

Po několika hodinách jsme se ze sněhového bazénu mlčky vymotali. Vstřebávajíce těžce nabité zkušenosti jsme se beze slov dopravili domů.

Ponaučení

  • Snažte se afirmacemi vyvažovat nezvladatelné situace.
  • Dobře rozvažte, s kým jdete cestu svým životem.
  • Mějte chladnou hlavu a čistou mysl.
  • Ovládejte svoje negativní myšlenky, vytlačte je z hlavy.
  • Nesledujte v životě cizí stopy! Vytvářejte vlastní!

Doporučení 🙂

Dle doporučení Stopařova průvodce galaxií NEPROPADEJTE PANICE!

Napsat komentář