5 největších zádrhelů při používání afirmací

5_nejvetsich_zadrhelu_pri_pouzivani_afirmaci

Afirmace jsou podle mě nejjednodušší technika, jak měnit své vědomí a okolnosti svého života. Přesto se stává, že s afirmacemi nadšeně začneme, všechno jde zlehka a baví nás to, ale po nějakém čase je přestaneme používat. Může to být způsobeno hned z několika důvodů. Ve chvíli, kdy je známe, můžeme si na ně dát pozor a pokračovat s afirmacemi do té doby, až nám skutečně začnou měnit život.

Jste zvědaví? Tak pojďme na to 🙂

Nedostatek sebelásky

Rozhodně číslo jedna na našem seznamu! Nedostatek sebelásky je důvodem, proč nedokážeme dodržet pravidelné cvičení, zdravou stravu nebo si najít dobrou práci. Abychom mohli dělat pokroky a nevzdávali tyto důležité aspekty našeho života, je třeba každý den nejméně ráno a večer podívat se do zrcadla do očí a říct „Mám tě rád a přijímám tě takového, jaký jsi“. Je dobré toto cvičení opakovat, kdykoli se přistihneme, že utíkáme od našich snů, nebo saháme po nezdravém jídle. Tato afirmace opakovaná několikrát za den před zrcadlem nás udrží „na dráze“.

Rozdíl mezi přáním a afirmací

Pokud máte nějaký sen, kterého chcete dosáhnout, je nutné znát rozdíl mezi přáním a afirmací. Aby vám fungovalo přání, je třeba jej jasně specifikovat např. přesně napsat, jakou práci si představujete, s jakými lidmi chcete pracovat, jak má vypadat vaše pracovní místo, kde se má tato práce nacházet a kolik za ni chcete dostávat peněz. Na druhou stranu afirmace má být stručná a výstižná. Má vám přinášet příjemné pocity, třeba „Mám úžasnou novou práci a dostávám za ni dobře zaplaceno.“

Tip: Přání používejte na dlouhodobé sny nebo takové, které jsou menší, a nepotřebujete je právě teď hned splnit. Důležitou součástí fungování přání je totiž fáze, kdy zapomenete, že jste si něco takového přáli. A to se těžko provádí, když hledáte zrovna práci a nutně ji potřebujete. V tomto případě je lepší nejdříve specifikovat a poté už jen používat krátkou afirmaci např. „Mám úžasnou novou práci, která se ke mně skvěle hodí, a dostávám za ni dobře zaplaceno.“

Dejte na pocity

Vybírejte si jenom ty afirmace, které ve vás vyvolávají nějaké hnutí citů. Zkrátka takovou, kterou si jen přečtete nebo řeknete nahlas, a ve svém těle hned pocítíte Ano, tohle je ono. Tato afirmace ve vás může vyvolat smích nebo úlevu, důležité je, abyste se při ní cítili dobře. Zkuste si hrát chvíli s různými slovy tak, aby vaše afirmace pro vás dostala šťávu. Například nemá smysl používat afirmaci „Můj příjem se neustále zvyšuje“, když ve vás nevyvolává žádnou odezvu. Na druhou stranu afirmace „Jsem finanční mág a peníze mě prostě baví!“ může být tou správnou volbou.

Když začneme s afirmací, je pro nás nová a vzrušující. Ve chvíli, kdy už příjemné pocity z ní vyprchaly, zkuste najít jinou, která vás zase nakopne a povzbudí.

Proč jsou pocity tak důležité? Afirmace je ve skutečnosti jen prostředek k tomu, aby ve vás vyvolala příjemné pocity. Když se cítíme dobře, ladíme se na pozitivní vibrace vesmíru a jen tak můžeme přijímat výsledky našich afirmací. Cítit se dobře – to je ten cíl, kterého pomocí afirmací chceme dosáhnout.

Stal se mi přesný opak toho, než jsem si afirmoval, nefunguje to

Tak a to je přesně ten okamžik, kdy je nutné v afirmacích pokračovat! Ve skutečnosti ať tomu chcete věřit nebo ne, tato situace přesně znamená, že vaše afirmace fungují! Může se například stát, že si afirmujete „Jsem vždy a všude v bezpečí“ a při cestě autobusem vás začne někdo nepříjemně obtěžovat. Nebo si afirmujete více peněz a ztratíte peněženku. Tyto a podobné situace jsou právě znamením, že afirmace zafungovala a něco kolem vás se začalo měnit. Nenechte se touto situací rozhodit a vytrvejte, jistě brzy přijdou kýžené výsledky.

Odpouštějte

Ve chvíli, kdy začnete používat nějakou afirmaci, začnou vyplouvat na povrch vaše staré víry a přesvědčení, které nejsou v souladu s touto afirmací. Například si afirmujete více peněz a uvědomíte si, že vlastně nemáte bohaté lidi rádi nebo že jsou pro vás peníze něco nečistého. Není třeba pátrat po příčinách, odkud se toto přesvědčení vzalo, ale je nutné jít k zrcadlu a opakovat si afirmaci „Odpouštím ti“ nebo „Odpouštím si“. Můžete připojit i své jméno „Odpouštím ti, Hani, že jsi tak dlouho měla tuto víru a tím blokovala samu sebe od finanční svobody a spokojenosti“ Doporučuji tuto afirmaci používat velmi často, třeba i během dne, kdy se vám něco nedaří. Máme totiž na základě naší výchovy zakódováno, že nesmíme dělat chyby a když je uděláme, jsme špatní. Někdy si dokonce i začneme nadávat do hlupáků. O kolik lehčí se budeme cítit, když si své chyby okamžitě odpustíme a uznáme, že dělat chyby je přirozená cesta učení? Poté pro nás bude snadnější odpouštět i ostatním lidem kolem nás a budete se cítit ve svém světě příjemněji.

Přeji mnoho úspěchů a splněných přání.

Iva K.

Napsat komentář